Agnotorin®150 EC

 Ürün Grubu         : Nematisit (Nematod ilacı)

 

Etkili Madde       : 150 g/l Fosthiazate

 

Formülasyon     : EC (Emilsüyon Konsantre)

 

Etki Şekli           : Sistemik

 

 


    TAVSİYE EDİLDİĞİ BİTKİLER VE ZARARLILAR

Bitki Adı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu

Son Uygulama ile Hasat Arasındaki süre

Domates (Sera)

Kök Ur Nematodu (Meloidogyne spp.)

1 L /da

28 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

 

KALİBRASYON

Uygulama öncesinde uygulama makinasının kalibrasyonu yapılmalıdır. Uygulamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

 

UYGULAMA MAKİNASININ TEMİZLİĞİ

Uygulamanın tamamlanmasından hemen sonra uygulama makinasının deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçaların yıkanmasının sağlayınız. Yıkama işlemini su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıklarını su kaynaklarına boşaltmayınız.

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ

Karışım serada damlama sulama şeklinde uygulanmalıdır. Verilen karışımın 10-15 cm toprak derinliğine inmesi için yeterli miktarda (dekara 500-2000 litre) su kullanılmalıdır. Aşırı su verilmemelidir. Aksi halde, karışım daha derine gider ve etki düşüklüğü görülür.

 

Domates'te Kök Ur Nematodu: Serada fide dikiminden 3-6 gün önce, damla sulama şeklinde, tavsiye edilen dozda 1 defada uygulanmalıdır. Dikimden sonra kullanılmamalıdır. Uygulamadan sonra damla sulama sistemi yeterli miktarda su ile yıkanmalı, ilaç kalıntısı kalmamasına dikkat edilmelidir.

 

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU                                     

Diğer bitki koruma ürünleriyle karıştırılamaz.