Chinufur® EC

Ürün Grubu       : Akarisit (Kırmızı Örümcek İlacı

 

Etkili Madde      : 9.3 g/l Milbemectin

 

Formülasyon     : EC (Emilsüyon Konsantre)

 

Etki Şekli           : Klor Kanalı Aktivatörü, Mide zehiri ve kontak etkili

 

 

 

TAVSİYE EDİLDİĞİ BİTKİLER VE ZARARLILAR

 

BİTKİ ADI ZARARLI ADI KULLANMA DOZU KULLANMA DÖNEMİ SON UYGULAMA İLE HASAT ARASI SÜRE
HIYAR (Sera) İki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae) 100 ml/100 l su Nimf, Ergin 1 gün

 

 

 

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : Gerekli bitki koruma ürünü miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarıya kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. Boş bitki koruma ürünü ambalajının içerisine (¼) bir bölü dördüne kadar temiz su koyulup iyice çalkalanır. Çalkalama suyu uygulama tankının içerisine boşaltılır. Bu işlemi 3 kez tekrar edilir.

 

 

ÜRÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ : CHİNUFUR EC sera ilaçlamalarına uygun bir pülverizatör ile uygulanabilir. Sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde kaplama ilaçlama şeklinde uygulayınız. Yapılan kontrollerde kırmızı örümcek yoğunluğu ekonomik zarar düzeyine ulaştığında (yaprak başına 3-5 adet kırmızı örümcek) ilaçlamalara başlanır. Kırmızı örümceklerin direnç kazanmasını önlemek için CHİNUFUR EC ile farklı etki mekanizmasına sahip olan akarisitlerle dönüşümlü olarak kullanılması tavsiye edilir.

 

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Bordo bulamacı ve kükürt gibi kuvvetli alkali bitki koruma ürünleri haricinde insektisit ve fungisitlerle karıştırılabilir.