Dodan-Cap® EC

Ürün Grubu       : İnsektisit +Nematisit (Böcek +Nematod İlacı)

 

Etkili Madde      : 200 g/l Ethoprophos

 

Formülasyon     : Emilsüyon Konsantre (EC)

 

Etki Şekli           : Kontakt, mide etkili

 

 

TAVSİYE EDİLDİĞİ BİTKİLER VE ZARARLI ORGANİZMALAR

 

Bitki Adı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu ve Dönemi

Domates

(Sera)

Kök-ur nematodları

(Meloidogyne spp.)

5 L /da

(Fidenin şaşırtılacağı gün veya 1-2 gün önce)

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI

 

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün içinde kullanınız.

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ

DODAN-CAP, iyi bir toprak işlemesinden sonra, verilen dozda fidelerin tarlaya dikiminden hemen veya 1-2 gün önce uygulanır. Uygulama traktörlerle çekilen pulverizatörler ile dekara 60-80 litre su kullanacak şekilde kalibrasyondan sonra toprak yüzeyine yapılır. Hemen ardından toprak işlemesi veya yeterince su verilerek ürünün 10-15 cm derinine kadar inmesi sağlanır. Ürün kısa sürede toprağa bağlandığından uygulanmasıyla toprağa karıştırılması aynı gün içerisinde olmalıdır.

Domatesin gelişme döneminde yeni bulaşmalar görüldüğünde de uygulama yapılır.

DODAN-CAP ‘ın deri ile teması sakıncalı olduğundan sırt pülverizatörü kullanılmamalı veya koruyucu önlemler alınmalıdır.

DODAN-CAP ‘ın etki devamlılığı 2-4 aydır. Öte yandan, uygulandığı yerde diğer toprak altı zararlılığına karşı ayrıca mücadeleye gerek kalmaz.

 

 

 

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılmaz.