Lacerta® Maxx

Ürün Grubu       : Fungisit (Mantar İlacı)

 

Etkili Madde      : 200 g/l Azoxystrobin  + 125 g/l Difenoconazole

 

Formülasyon     : SC (Süspansiyon Konsantre)

 

Etki Şekli           : Sistemik-Koruyucu-Tedavi edici

 

 

 

TAVSİYE EDİLDİĞİ BİTKİLER VE ZARARLI ORGANİZMALAR

 

BİTKİ ADI

ZARARLI ORGANİZMA ADI

UYGULAMA DOZU

Son uygulama ile hasat

arasındaki süre

DOMATES

(SERA)

Patlıcangillerde Külleme (Leveillula taurica )

100 ml /100 l su

3 gün

 

 LACERTA MAXX, hem kontak hem de geniş sistemik etki alanlı olan bir fungisitdir. Bitki üzerinde hem yaprak hem de ürün üzerinde etkilidir. İçeriği iki farklı aktif maddenin farklı etkileri sayesinde geniş spektrumlu bir koruma sağlar.

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinasının deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinanın karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan karışımı aynı gün kullanınız. 

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ

 

Domates(sera)- Patlıcangillerde Külleme: Uygulamalara çevrede ve serada ilk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulama yapılır. Hastalık şiddetine göre 10-14 gün ara ile uygulamalara devam edilir.

 

 

 

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

 

LACERTA MAXX  bilinen birçok insektisit, fungisit akarisit ve yaprak gübresiyle karışabilir. Bununla beraber, endişe edilirse bir ön karışım denemesi önerilir. Karışım uygulamalarda önce tanktaki suya LACERTA MAXX konmalı, karıştırmaya devam ederken diğer bitki koruma ürünü veya gübre ilave edilmelidir. LACERTA MAXX domatesteki uygulamalarında yayıcı ve yapıştırıcılarla karıştırılarak kullanılması önerilmez.