Novasat® 75 WP

Ürün Grubu       : İnsektisit (Böcek İlacı)

 

Etkili Madde      : %75 Cyromazine

 

Formülasyon     : Islanabilir Toz (WP)

 

Etki Şekli           : Böcek Büyüme Düzenleyici

 

 

TAVSİYE EDİLDİĞİ BİTKİLER VE ZARARLILAR

 

Bitki

Zararlı Adı

Uygulama Dozu

Son Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre

 Fasulye

Yaprak galeri sinekleri

(Liriomyza spp.)

20 g/da

 

14 gün

 

 

NOVASAT 75 WP, sineklerin larva ve pupa dönemlerinin gelişimini engeller. Ergin sinekler, ağız yoluyla bitki koruma ürününü bünyelerine aldıktan sonra ölmemekle birlikte bıraktıkları yumurtalardan larva çıkışı azalır. Yeşil aksama uygulanan bitki koruma ürünü yapraklara nüfuz eder (penetrasyon özelliği). NOVASAT 75 WP, sinek (diptera) sınıfı zararlıların larvalarına karşı kullanılan sistemik özelliklere sahip böcek büyüme düzenleyici(IGR) grubundan bir insektisittir. NOVASAT 75 WP birçok faydalı türe seçici olduğundan entegre mücadele programlarında başarıyla yer alır.

 

 

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI

Tavsiye dozu üzerinden hazırlanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan bitki koruma ürününü aynı gün içinde kullanınız.

 

 

 

KarışabilirliK DURUMU

NOVASAT 75 WP, nötr reaksiyonlu pek çok  insektisit ve fungisit ile karışım halinde kullanılabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi uygulanmalıdır.