Nova Silence®

Ürün Grubu       : Fungisit (Mantar İlacı)

 

Etkili Madde      : 450 g/l Chlorothalonil + 100 g/l Carbendazim

 

Formülasyon     : SC (Süspansiyon Konsantre)

 

Etki Şekli           : Kontakt - Koruyucu + Sistemik - Tedavi Edici

 

 

 

TAVSİYE EDİLDİĞİ BİTKİLER VE ZARARLI ORGANİZMALAR

 

BİTKİ ADI HASTALIK ADI KULLANAM DOZU SON UYGULAMA İLE
HASAT ARSI SÜRE
ELMA

Karaleke

(Venturia inaequalis)

240 ml/100 l su 14 gün
HIYAR

Mildiyö

(Pseudoperonospora cubensis)

200 ml/da 14 gün

 

 

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : Uygulamadan önce ilaçlı mahlülün hazırlanması sırasında iyi bir karışım elde etmek için ilacın ambalajını mutlaka birkaç defa baş aşağı çevirdikten sonra, kullanılacak ilaç miktarı ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilir ve daha sonra yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama aletinin içine dökülür. Geri kalan su miktarı karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan karışım fazla bekletilmeden kullanılmalıdır. Boş bitki koruma ürünü ambalajının içerisine (¼) bir bölü dördüne kadar temiz su koyup iyice çalkalayınız. Çalkalama suyunu uygulama tankının içerisine boşaltınız. Bu işlemi 3 kez tekrar ediniz.

 

 

KULLANMA ŞEKLİ :  

Elmada  Karalekeye karşı;

1.ilaçlama çiçek gözleri kabardığında,

2. ilaçlama pembe rozet tomurcuğu döneminde( çiçekler arı ayrı görülünce),

3. ilaçlama çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce,

4. ve diğer ilaçlamalar ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlar dikkate alınarak yapılır.

 

Hıyarda mildiyöye karşı; İlk ilaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında veya hastalık tehlikesinin görülmesi ile derhal başlanır ve 8-10 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.

 

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : NOVA SİLENCE, yaygın olarak kullanılan WP formülasyonlarında pek çok insektisit, fungusit ve akarisit ile tank karışımı yapılarak kullanılabilir. Ancak; karıştırılacak ilaç etiketleri üzerindeki tavsiye ve dozlara dikkat edilmelidir. Az miktarda bir ön karışım hazırlanarak karışımın uygunluğunun kontrol edilmesi tavsiye edilir. Hazırlanan ön karışımda ayrışma veya çökelme varsa bu karışım kullanılmamalı, ilaçlar ayrı ayrı uygulanmalıdır. Karışımlar bekletilmeden uygulanmalıdır. Bordo bulamacı gibi kuvvetli alkalilerle karıştırılmamalıdır. 

iptal Urunler Bu Gruba Alınacak