Astra Endüstri Hakkında

Astra Industrial Group (AIG), Suudi Arabistan Krallığı’nın önde gelen endüstriyel holdinglerinden biridir. Grup için merkezi bir makro yönetim sistemi talebine yanıt olarak 2006 yılında kurulmuştur. AIG, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde önde gelen endüstriyel yatırım kuruluşu olmaya çalışmaktadır.

AIG şirketleri beş iştirakinde ilaç, çelik konstrüksiyon ve özel kimyasalların ana endüstriyel segmentlerinde yoğunlaşmaktadır.

  • Jenerik marka farmasötik ürünleri üreten ve pazarlayan Tabuk İlaç Üretim Şirketi
  • Zirai kimyasallar, gübreler ve diğer tarımsal ürünler üreten ve pazarlayan Astra Endüstriyel Kompleks Şirketi (AstraChem)
  • Plastik endüstrisi için renkli Masterbatch(Plastik Hammade Boyası), katkı maddeleri ve termoplastik bileşikler üreten Astra Polimer Bileşik Şirketi
  • Önceden tasarlanmış çelik binalar ve yapılar üreten Uluslararası Bina Sistemleri Fabrikası (IBSF)
  • Hurda çelikten çelik inşaat demiri ve kütük üreten Tanmiah Çelik Şirketi

AIG, kaynakları en iyi getiri elde etmek için daima mümkün olan en verimli şekilde tahsis etmeye çalışır. İştiraklerinin endüstriyel çeşitlendirilmesi bu stratejinin merkezinde yer almaktadır ve farklı sektörlerdeki fırsatlardan yararlanarak varlık dağılımından en iyi getiriyi elde etmeye ve şirketin genel performansını dengelemeye yardımcı olmaktadır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi