İşe Alım Süreci

Astranova firmamızda işe alım süreci hedef ve vizyonumuza yönelik organizasyon yapımızın inşasında ilk ve en önemli adımlardan birisidir.

Bu ilk adımdan itibaren tüm aşamalar ilgili yasalar ve şirket yönetmeliklerine uygun olarak gizlilik prensibiyle yürütülür.

İşe alım süreci, açık pozisyonlar ile en uygun adayların eşleştirilmesi için iç ve dış duyurularımızın yayınlanması ile başlatılır. İlanlarımız kariyer net sitesinde yayınlanmakla birlikte, web sitemizde açık pozisyonlarımız periyodik olarak duyurulmaktadır.

Açık pozisyonlara ait görev tanımları doğrultusunda, başvuru sahibi adayların Cv lerin incelenerek, uygun adaylar ile ilk görüşme telefon mülakatı şeklinde gerçekleştirilir.

Başvurusunun geçerliliğini teyit eden uygun adaylar, ikinci görüşme için İnsan Kaynakları Departmanımız tarafından yüz yüze görüşmenin gerçekleşeceği ilk mülakata davet edilir.

İnsan Kaynakları Departmanımız tarafından gerçekleştirilen ilk mülakatta adayların yetkinlik, potansiyel ve kişilik niteliklerini tespite yönelik değerlendirilmeler yapılır. Aynı zamanda şirketimiz ile açık pozisyon gerekliliklerini adaylara tanıtmaya yönelik bilgilendirmeler yapılır.

İnsan Kaynakları Departmanı ve ilgili Departman Yöneticilerinin katıldığı ikinci mülakat aşamasında uygun adayların mesleki bilgi, takım çalışmasına uyum, iletişim ve liderlik, farkındalık ve müşteri odaklılık kriterlerine yönelik değerlendirmeleri yapılır.

Pozisyonun gereklilikleri arasında, yabancı dil zorunluluğu bulunmakta ise mülakat aşamalarında yazılı ve sözlü yabancı dil bilgisi değerlendirmeleri uygulanır.

Son aşamada adayların referans ve teklif aşamaları gerçekleştirilir. Teklifimizde karşılıklı olarak mutabık kalınan adaylara işe giriş işlemleri için yasal zorunluluk gereği teslim etmesi gerekli evrak listesi iletilir.

Değerlendirme sonucu açık pozisyon için uygun görülmeyen adaylar mail yoluyla bilgilendirilir. Tüm adayların özgeçmiş ve başvuru bilgileri, gizlilik prensibi içerisinde, yeni açık pozisyonlar için değerlendirilmek üzere altı ay boyunca başvuru havuzu kayıtlarımızda tutulur.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi